XXXII Tydzień Kultury Języka

Za nami XXXII Tydzień Kultury Języka obchodzony w tym roku pod hasłem: ”Życie, które mi dano, jest tylko opowieścią; ale jak ja ją opowiem, to już moja sprawa. Jedynie o to mi chodzi.” Marek Hłasko, „Piękni, dwudziestoletni”.

Jak co roku i w naszej szkole w związku z tym sporo się działo. Odbywały się lekcje i konkursy, mające na celu przybliżenie uczniom sztuki opowiadania historii oraz ciekawe spotkania z językiem polskim. Tradycyjnie odbył się konkurs na „Mistrza ortografii” w dwóch kategoriach: w klasach IV-VI laureatką została Laura Hajzler z kl V, która została także gminnym mistrzem ortografii- gratulujemy; natomiast  klasach VII – VIII pierwsze miejsce zdobyła Daria Jas z kl VII. W konkursie pod hasłem „Nasze opowieści” piękne opowiadania stworzyli uczniowie kl II, a laureatem konkursu został Mateusz Dłużniewski. Uczniowie klas IV- VIII także tworzyli opowiadania, a miejsce pierwsze zajęła Weronika Polit z kl VII.

Tegoroczny TKJ miał także przybliżyć wydarzenia i postaci ważne dla historii Polski. Dlatego też uczniowie kl I stworzyli lapbooki na temat „Polska to moja ojczyzna”; klasa III natomiast przygotowała rymowanki i plakat o świętach narodowych i wydarzeniach historycznych. Klasa IV pod hasłem „Wierszem malowane” zilustrowała wiersze Miłosza: „Piosenka o porcelanie” i „Głowa”.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach gratulujemy wiedzy oraz pięknie wykonanych prac, dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w kolejnym Tygodniu Kultury Języka- kolejne zadania już za rok.

XXXII Tydzień Kultury Języka

Utworzono dnia 25.03.2024, 18:03