Zakończenie projektu "Kompetentny nauczyciel - kompetentny uczeń"

Dobiegły końca działania w ramach projektu Kompetentny nauczyciel – kompetentny uczeń, który był realizowany od 1 listopada 2018 r. do 31 października 2020 r.

Celem projektu był rozwój umiejętności matematyczno-przyrodniczych, informatycznych, językowych u 107 uczniów (w tym 62 dziewcząt i 45 chłopców) naszej szkoły. Doskonalono również umiejętności nauczycieli w zakresie stosowania odpowiednich metod i form pracy w celu rozwijania u uczniów kompetencji kluczowych. Podnoszono atrakcyjność zajęć dydaktycznych poprzez doposażenie pracowni w nowoczesne pomoce dydaktyczne, między innymi laptopy, projektory, liczne plansze, gry edukacyjne, zestawy doświadczalne do fizyki i chemii, lornetki, lupy, mapy, globusy, kompasy, atlasy, walizki eko-badacza.

Odbywały się zajęcia w centrach edukacyjnych, na przykład w Centrum Nauk Kopernik w Warszawie, Kieleckim Parku Technologicznym, Jurajskim Parku w Bałtowie, Centrum Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim, Geoparku w Kielcach.

Projekt Kompetentny nauczyciel – kompetentny uczeń był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za udział w projekcie.