Wycieczka dzieci z oddziału przedszkolnego oraz kl. I i II

Sprawozdanie z wycieczki .

W dnia 17 maja 2023r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz kl. I i II były uczestnikami wycieczki do Muzeum H. Sienkiewicza w Oblęgorku. Celem wyjazdu było poznanie  pięknie położonego eklektycznego pałacyku, który stał się muzeum życia i twórczości naszego, wielkiego pisarza. Dzieci podziwiały ekspozycję- wiernie odtworzone wnętrze pałacyku z czasów, kiedy mieszkał w nim  pisarz. Przewodnik oprowadził dzieci po pomieszczeniach pałacu oraz udzielał odpowiedzi na liczne pytania. Dotyczyły one miedzy innymi sprzętów i wyposażenia pokoi oraz twórczości literackiej pisarza. Na piętrze dzieci obejrzały wystawę biograficzno- literacką, podziwiały licznie zgromadzone pamiątkowe przedmioty związane z twórczością naszego wielkiego pisarza. Na zakończenie zwiedzania klasy pozowały do pamiątkowych zdjęć.

Agnieszka Dula

Wycieczka dzieci z oddziału przedszkolnego oraz kl. I i II