Święto Chrztu Polski

ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI

22 lutego 2019 r Sejm RP ustanowił Święto Chrztu Polski. W założeniu święto ma na celu „upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”.

Dzień ten ma stać się okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu.

Z tej okazji 14 kwietnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły przygotowali apel. Przypomnieli zebranym okoliczności przyjęcia przez Mieszka I chrztu, oraz przyczyny i skutki tego wydarzenia. Podczas tak ważnego wydarzenia nie mogło zabraknąć wierszy i pieśni. Uczniowie przygotowali i zaprezentowali również prezentację power point.

Święto Chrztu Polski

Utworzono dnia 20.04.2023, 10:04