Wycieczka uczniowiów oddziału przedszkolnego wraz z klasą I.

Sprawozdanie z wycieczki

W dniu 18 października 2022r. uczniowie oddziału przedszkolnego wraz z klasą I i wychowawczyniami udali się do pobliskiego Oblęgorka. Podroż rozpoczęliśmy od zwiedzania ścieżki edukacyjno-przyrodniczej, która składa się z kilku tematycznych przystanków. Najpierw były „Zabawy ze światłem”. Sporo czasu spędziliśmy na przystanku „Mieszkańcy lasu” i ich głosy. Dalej czekał na nas świat pszczół i ptaków. Znajduje się w tej strefie piękny i duży hotel dla owadów. Dzieci były zainteresowane urządzeniami do zabawy piaskiem. Następnym przystankiem był przystanek sensoryczny. Jest tu sporo ławeczek, więc dzieci mogły sobie chwilę odpocząć. Duże zainteresowanie było ścianką do odbijania swojego ciała tzw. ścianka- przytulanka. Chętnie poznawały owoce lasu i rośliny chronione. Po zwiedzeniu ścieżki edukacyjnej udaliśmy się pod muzeum Henryka Sienkiewicza. Przy pałacu znajduje się stadnina koni, gdzie dzieci miały możliwość pooglądania na wybiegu koni. Ostatnim punktem naszej wycieczki było przejście wąwozami lessowymi w rezerwacie leśnym Barania Góra. Wycieczka udała się, nie tylko ze względu na pogodę, ale również dlatego, że dzieci bawiły się wyśmienicie, a do szkoły wróciły bardzo zadowolone.

Wycieczka uczniowiów oddziału przedszkolnego wraz z klasą I - 2022

Utworzono dnia 10.11.2022, 13:12