Festyn Rodzinny 2014

W upalną niedzielę 8 czerwca 2014 w ZPO w Promniku odbył się doroczny Festyn Rodzinny. Impreza ta już na stałe wpisała się w tradycję szkoły oraz lokalnej społeczności. Organizatorzy, czyli nauczyciele z panią dyrektor na czele, wsparci przez radę sołecką  dołożyli wszelkich starań, aby mieszkańcy Promnika spędzili czas w miłej, rodzinnej atmosferze. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 15.00. Po przywitaniu przez Panią Dyrektor, Elżbietę Gieroń, przybyłych gości, mieszkańców wsi oraz dzieci na scenie pojawiły się przedszkolaki z „Przedszkolandii. Po nich scenę objęli w posiadanie  uczniowie z klas I – III, recytując wiersze i wykonując taniec „Chocolate”. Następnie zastąpili ich starsi  koledzy, którzy zaprezentowali kilka scen z powieści Henryka Sienkiewicza. Dużą atrakcją był występ orkiestry dętej ze Strawczyna, która umilała czas promniczanom, przypominając znane wszystkim melodie. Spośród innych atrakcji należy również wymienić konkursy organizowane przez straż pożarną oraz pokaz technik kryminalistycznych, które, jak co roku, objaśniał starszy aspirant Dariusz Knap z Komendy Miejskiej w Kielcach, najlepszy technik kryminalistyki województwa świętokrzyskiego. Uczniowie SP i gimnazjum mieli także okazję zaprezentować swoje talenty wokalne podczas koncertu życzeń, który wzbudził duży entuzjazm wśród publiczności. Przybyli na festyn mogli również podziwiać prace plastyczne naszych uczniów. Jak co roku odbyły się rozgrywki sportowe i bieg promnicki. Dużym zainteresowaniem cieszyło malowanie twarzy, które dało dzieciom mnóstwo frajdy i radości. Najmłodsi mogli skorzystać z placu zabaw na świeżym powietrzu. Po raz pierwszy na Festynie Rodzinnym pojawili się artyści z regionalnego oddziału Związku Literatów Polskich ze Stanisławem Nyczajem na czele. Zaprezentowali montaż literacko – muzyczny. Przedstawili publiczności fragmenty swojej twórczości oraz umilali czas śpiewem. Na zakończenie pojawili się uczniowie klasy czwartej przedstawiając scenkę kabaretową, którą rozśmieszyli publiczność do łez. Jako podsumowanie spotkania odbył się konkurs wiedzy o Promniku i sołectwie.
 Na zakończenie festynu pani dyrektor wręczyła pamiątkowe dyplomy darczyńcom i przyjaciołom szkoły, dziękując im za wszechstronną pomoc.
Swoją obecnością  imprezę uświetniły znane osobistości z naszej gminy, m.in. pan Tadeusz Tkaczyk, wójt Gminy Strawczyn oraz sołtys wsi Promnik – pan Grzegorz Stępień oraz przedstawiciele Rady Gminy.

Dzięki wysiłkowi dyrekcji, grona pedagogicznego, dzieci, rodziców, sponsorów oraz przybyłych mieszkańców, festyn był znakomitą okazją do ciekawego spędzenia wolnego czasu, skorzystania z wielu atrakcji, a przede wszystkim znakomitej, wspólnej zabawy.

Festyn rodzinny 2014

Utworzono dnia 09.08.2014, 16:59