Święto Chrztu Polski

W dniu 2 lutego 2019 r. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej przyjął ustawę zakładającą ustanowienie dnia 14 kwietnia państwowym Świętem Chrztu Polski. W naszej szkole również uczciliśmy ten ważny dzień. Młodzież w montażu słowno – muzycznym podkreśliła znaczenie chrztu dla kształtowania się religii oraz państwowości polskiej. Odśpiewany został Hymn Jubileuszowego Świętowana „Gdzie Chrzest Tam Nadzieja”.  Dzień ten jest okazją do refleksji nad odpowiedzialnością a przyszłość narodu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Chrzest Polski dał początek państwowości polskiej. Nasz kraj zaczął liczyć się na arenie międzynarodowej, a do Polski przybywali misjonarze z całej Europy. Święto Chrztu Polski zbiegło się w czasie z obchodami Męki Pańskiej. Chór szkolny zaśpiewał pieśni pasyjne, m.in.: Golgota, Barabasz i inne.

Święto Chrztu Polski 2022

Utworzono dnia 19.04.2022, 15:11