Wycieczka szkolna

Wycieczka do Muzeum Orła Białego w Skarżysku – Kamiennej
i Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach
.

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto w kalendarzu. Z tej okazji 6 czerwca, uczniowie klas 4 – 8 wybrali się na całodniową wycieczkę. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kamiennej. Na 1,5 ha powierzchni zgromadzone zostały eksponaty z okresu drugiej wojny światowej i okresu PRL. Broń pancerna, czołgi (T – 34, taki czołg odtwarzał ,,Rudego 102’’ w serialu ,,Czterej pancerni i pies’’) armaty, haubice, moździerze, pojazdy techniczne, działa samobieżne, samoloty, kuter torpedowy ,,Odważny’’ wzbudziły ogromną ciekawość. Po specjalnym pomoście weszliśmy na pokład kutra, który zagrał w filmie ,,Podróże pana Kleksa’’. Dużym zainteresowaniem cieszył się motocykl K – 750 potocznie zwany ,,Kaśką’’. Na zakończenie zwiedzania uczniowie wpisali się do Księgi Pamiątkowej.

Kolejnym etapem wyjazdu było Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Na terenie dawnej huty uczniowie zwiedzili: Zakład Wielkopiecowy z połowy XIX wieku (1841), zabytkowy Wielki Piec z 1899 roku, Maszynę Parową, wystawę paleontologiczną
oraz ekspozycję samochodów ciężarowych marki Star.  Pobyt w Starachowicach zakończył się integracyjnym ogniskiem.

Zwieńczeniem naszej wycieczki było odwiedzenie szczególnego pomnika przyrody w naszym regionie. To 700- letni Dąb Bartek.

Wycieczka szkolna 2023

Utworzono dnia 11.06.2023, 21:43