Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów. Dzień ten obchodzony jest bardzo uroczyście w całym kraju. Świętowaliśmy  też w naszej szkole. Punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy wszystkie zwrotki hymnu polskiego. Tym samym włączyliśmy się w akcję „Szkoła do hymnu” zainicjowaną przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży . Następnie uczniowie klasy VI i VII zmierzyli się w konkursie historycznym. Tematem przewodnim konkursy była walka Polaków o wolność. Uczniowie wykazali się rozległą wiedzą i po dogrywce wyłonieni zostali zwycięzcy:

• Mikołaj Jarząbek – I miejsce
  • Dawid Kozera – II miejsce
  • Paulina Wolder – III miejsce.

Następnie chór szkolny odśpiewał pieśni patriotyczne. Bardzo podniośle wybrzmiała „Rota”, „Niepodległa, niepokorna”, „Jest takie miejsce”. Ponadto przypomniane zostały pieśni ”Rozkwitały pąki białych róż”, „Ułani, ułani”, „Deszcz jesienny deszcz” „Pierwsza Brygada”. Tego dnia wszyscy uczniowie byli odświętnie ubrani i nosili własnoręcznie wykonane kokardy narodowe.

Święto Niepodległości 2019

Utworzono dnia 12.11.2019, 21:52