"Naukobus" w szkole w Promniku.

W dniach 9-10.05.2019 roku  w naszej szkole gościł „NAUKOBUS”. Wszyscy  uczestniczyli w doświadczeniach i pokazach, a edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik wyjaśniali wszelkie wątpliwości oraz odpowiadali na pytania. Wskazywali, jak używać poszczególnych eksponatów mobilnej wystawy, na której zaprezentowano 17 eksperymentów interaktywnych. Naszym uczniom najbardziej podobały się:

1. Działanie kuli plazmowej (unoszenie się „ świecących włókienek”, zagęszczanie ich przy zbliżaniu palca do kuli, świecenie świetlówki w pobliżu kuli, wytwarzanie łuku elektrycznego)
  2. Zakres słyszalności dźwięku o określonej częstotliwości.
  3. Spadek swobodny -  obserwacja czasu spadania ciał o różnej masie w rurze, z której odpompowano powietrze.
  4. Widzenie przedmiotów o określonych barwach – działanie czopków i pręcików oka ludzkiego.
  5. Jak silne jest ludzkie serce -  sprawdzanie, jak mocno musi pracować serce człowieka aby wytworzyć odpowiednie tętno i ciśnienie podczas spoczynku, marszu i biegu.
  6. Łamigłówki, tangramy
  7. Działanie  szyfrów
  8. Zasada zachowania momentu pędu – „wirujące krzesło”.
  9. Powstawanie filmu – z serii rysunków zaprezentowanych w odpowiednim tempie.
  10. Poznawanie anatomii człowieka dzięki modelowi „człowiek układanka”

"Naukobus" w szkole w Promniku

Utworzono dnia 19.05.2019, 21:01