„Pola Nadziei”

„Pola Nadziei” to międzynarodowy program, którego zadaniem jest pozyskiwanie środków na funkcjonowanie hospicjów, ale także szerzenie idei hospicyjnej, propagowanie bezinteresownej pomocy dla bliźniego w potrzebie, zwiększanie świadomości społecznej dotyczące potrzeb fizycznych, psychicznych i duchowych osób chorych i cierpiących.

W Polsce „Pola Nadziei” działają od 1998 roku. Symbolem akcji jest żonkil – kwiat, który przypomina o ludziach, którzy z nadzieją stawiają czoła wielkim problemom, jakimi są choroba, umieranie i śmierć. Każdego roku Pola Nadziei rozpoczynają się sadzeniem żonkili. Gdy te zakwitną – rozpoczyna się wiosenna część kampanii, podczas której organizowane są konkursy, koncerty, pikniki rodzinne, by zachęcić wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się w pomoc osobom chorym i umierającym.

W tym roku także i nasza szkoła przystąpiła do programu. Celem naszej akcji jest pozyskanie środków finansowych potrzebnych dla bieżącego funkcjonowania Hospicjum Caritas im. św. Matki Teresy z Kalkuty. 19 października przedstawiciele klas zasadzili żonkile na terenie szkoły.

A teraz nasze żonkile już pięknie kwitną…

„Pola Nadziei” - 2021

Utworzono dnia 25.04.2021, 18:13