Z życia oddziału przedszkolnego.

5 listopada Międzynarodowy Dzień Postaci Z Bajek.

Wybrana data nie jest przypadkowa –jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Nasza grupa z oddziału przedszkolnego  również obchodziła ten dzień. Z tej okazji dzieci mogły przebrać się za ulubioną postać z bajki. Tego dnia wysłuchały również fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek. Rozpoznawały bajkowe postacie i przypominały tytuły bajek, z których pochodzą. Dobierały rekwizyty z bajek, na chwilę zamieniły się w Kopciuszka, który oddzielał ziarna od grochu. Później dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Spotkanie sprawiło dzieciom dużo radości. Był to dzień pełen wrażeń.

Wychowawczyni Elżbieta Chudzik

Z życia oddziału przedszkolnego - 2022