Jak wyrabia się bombki?

Uczniowie klasy I, II i III naszej szkoły pod opieką wychowawczyń pań: Anny Wilk, Elżbiety Chudzik i Ewy Jas oraz szóstki rodziców, mieli okazję osobiście uczestniczyć w procesie produkcji ozdób choinkowych podczas wycieczki do Fabryki Bombek w Staszowie 20 listopada 2017 r.

Pani przewodnik oprowadziła  po zakładzie i wprowadziła uczniów w tajniki produkcji bajecznie kolorowych bombek. Zwiedzanie zaczęliśmy od dmuchalni szkła, z którego powstają te niezwykłe cudeńka. Ze szklanych rurek rozgrzanych do wysokiej temperatury, pracownicy wydmuchiwali ozdoby o różnych kształtach. Potem srebrzono je, wycierano do sucha i lakierowano. Ostatnim etapem naszego zwiedzania była pracownia zdobienia bombek. Panie malarki z niezwykłą precyzją wyczarowywały przeróżne wzory ozdabiane barwnym brokatem, koralikami, cekinami i innymi niezwykłymi wzorami, tworzącymi ze szklanych kulek prawdziwe dzieła sztuki.   Później dzieci brały czynny udział w warsztatach, podczas których malowały szklane ozdoby według własnych pomysłów. Powstały niepowtarzalne, indywidualne bombki. Ostatnim  punktem wycieczki była wizyta w przyzakładowym sklepiku, w którym naprawdę trudno oderwać oczy od wspaniałych ozdób choinkowych i zdecydować się, jaką pamiątkę zakupić.

Wycieczka bardzo się podobała. Dzieciaki opuściły fabrykę pełne niesamowitych wrażeń i nowych doświadczeń.

Jak wyrabia się bombki?

Utworzono dnia 02.12.2017, 18:49