Jasełka w szkole w Promniku - 2016

„W kolędy czas, jasny staje dzień,

Bratem cały świat, nocą dobry sen…”

22 grudnia w szkole miało miejsce prawdziwe święto- szkolna Wigilia. Wszyscy uczniowie ubrani na galowo, najpierw podziwiali przedstawienie jasełkowe, kolędowali, a potem wspólnie łamali się opłatkiem.  Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Elżbieta Gieroń, która złożyła wszystkim życzenia spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Następnie wystąpił wójt gminy Tadeusz Tkaczyk, który dołączył się do życzeń.

„Jasełka” rozpoczęli najmłodsi, czyli uczniowie klas „0”, których występ jak zwykle wywołał uśmiechy na twarzach widowni i gromkie oklaski. Swój program zaprezentowali także uczniowie klas starszych pod kierownictwem nauczycieli: Małgorzaty Kawałek, Anety Polit oraz Józefa Kasprzyka. Aktorzy zaprezentowali krótkie scenki, które przedstawiały historię narodzin Jezusa oraz chęć pozbawienia życia Zbawiciela przez Heroda. Nie zabrakło również standardowych bohaterów tej nocy, czyli aniołów i diabełków. Wszystko ubarwił chór szkolny, pięknie śpiewając kolędy i pastorałki. Występ zachwycił zaproszonych gości: wójta gminy Strawczyn pana Tadeusza Tkaczyka, sołtysa Promnika pana Grzegorza Stępnia, radnego pana Rafała Kwietnia, pana Marcina Najmana, a także wszystkich zgromadzonych rodziców i dziadków.  Po raz kolejny przeżyliśmy historię, która uświadomiła i przypomniała nam, że: (…) przecież mamy Jezusa, naszego. On nam wszystko przebaczy, z grzechu podniesie, siłę da i drogę do nieba wzniesie! (…)

I jak to bywa zwyczajem w Nowym Roku my również, składamy życzenia wszystkim związanym z ZPO w Promniku, a więc uczniom, rodzicom, dziadkom, naszym przyjaciołom i sponsorom oraz wszystkim mieszkańcom Promnika i Gminy:

„Z blaskiem pierwszej gwiazdki składamy życzenia.

Niech się wszystkim spełnią najskrytsze marzenia.

Niech mały Jezus wśród nas zagości,

By nam nigdy nie brakło prawdziwej miłości”.

Jasełka 2016

Utworzono dnia 10.01.2017, 20:53