Kulturalna wiosna w ZPO w Promniku

Marzec obfitował w wiele wydarzeń szkolnych w ZPO w Promniku. Od 9 do 13 obchodziliśmy XXIII Tydzień Kultury Języka pod hasłem: „Mówić to mało- trzeba mówić do rzeczy”. I, idąc za radą Williama Szekspira, tak staraliśmy się robić. Rozpoczęliśmy od rozwieszenia na korytarzach szkolnych haseł, zachęcających do szanowania naszej mowy ojczystej. Odbyły się cztery konkursy. Oto ich laureaci:

• konkurs na hasło, zachęcające do dbania o piękną polszczyznę: Gabriela Kaczmarczyk, Patrycja Kaczmarczyk, Łucja Robak kl VI SP
  • konkurs ortograficzny: Maria Woś kl V SP i Kamil Kowalski kl III Gimnazjum
  • konkurs wiedzy o twórczości Juliana Tuwima: Karol Stępień kl III SP

Biblioteka szkolna zorganizowała wystawę książek ciekawych, o tematyce regionalnej i wydawnictw albumowych, a podsumowaniem Tygodnia Kultury Języka była krótka akademia pod hasłem „Więcej kultury w szkolne mury”, podczas której uczniowie naszej szkoły w krótkich scenkach przedstawili właściwe i kulturalne zachowania, o których często zapominamy, nie tylko na szkolnych korytarzach.

Kulturalna wiosna w ZPO w Promniku

Utworzono dnia 16.05.2015, 19:45

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.