Ślubowanie klasy I

„Wiemy, kim jesteśmy lecz nie wiemy, kim będziemy”te słowa były hasłem przewodnim uroczystości Ślubowania na ucznia. 17 października w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Promniku  od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie  klasy I wraz z wychowawczynią, p. Elżbietą Chudzik   przygotowywali się do uroczystego Ślubowania Na początku dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.   Potem było mnóstwo życzeń i prezentów, m.in. od  zastępcy Wójta Gminy Strawczyn pana Karola Pichety, od  Przewodniczącego Rady Gminy pana Grzegorza Stępnia, od Dyrektor szkoły pani Elżbiety Gieroń, oraz  rodziców.  Rodzice, którzy  przybyli w licznym gronie zorganizowali ”słodkie” przyjęcie dla swoich pociech.  Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

Elżbieta Chudzik

Ślubowanie klasy I 2019