Matematyczna Liga Mistrzów dla klas IV−VI

UDZIAŁ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PROMNIKU W MECZU MATEMATYCZNYM-KONKURSIE ŚCDN-ROK 2022/2023

W dniu 30 maja 2023 r w Centrum Edukacyjnym w Wólce Milanowskiej odbyły się finałowe mecze matematyczne projektu Matematyczna Liga Mistrzów 2022/23, gdzie nasza drużyna w składzie:

Julia Nowak - klasa 6 - kapitan,

Weronika Polit - klasa 6

Marika Rutka - klasa 5,

Natalia Lelas - klasa 5,

Laura Hajzler - klasa 4,

Kornelia Wąsowicz - klasa 4,

w finałowym meczu matematycznym pokonała SP nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach.

A oto krótka historia tego zwycięstwa.

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Promniku ponownie wzięli udział  w meczu matematycznym   realizowanym w ramach Matematycznej Ligii Mistrzów.
  Organizatorami Matematycznej Ligi Mistrzów dla klas IV−VI szkół podstawowych są

a. Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach;

b. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego;

c. Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Termin wydarzenia: październik 2022 r. – czerwiec 2023 r.

Cele Konkursu:

a. rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematyką oraz zdolności twórczego myślenia;

b. rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu;

c. motywowanie nauczycieli do podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym, promowanie szkół;

d. integrowanie środowisk edukacyjnych województwa.

Mecz matematyczny to drużynowe konkursy matematyczne prowadzone w formule, która wspaniale promuje matematykę. Każdy mecz jest nie tylko rywalizacją,  ale także okazją, by nauczyć się czegoś nowego i wymianą doświadczeń oraz zdobytej wiedzy.

Do eliminacji szkolnych przeprowadzonych 13 grudnia 2022 r. przystąpiło 39 drużyn, które walczyły  o zakwalifikowanie się do etapu powiatowego.

W szkolnym etapie meczu matematycznego  uczestniczyły  dwie sześcioosobowe grupy uczniów klas IV-VI, które rozwiązywały zadania przesłane przez organizatorów konkursu.

Do etapu powiatowego awansowała grupa w składzie jak wyżej.

Dziewczynki stworzyły 6-osobową drużynę, która w dniu 28 lutego2023 przystąpiła do drugiego etapu rozgrywek. Etap powiatowy odbył się na platformie Teams z włączonymi kamerkami i głośnikami. Zdobywając 100% punktów dziewczynki przeszły do trzeciego etapu rozgrywek (wojewódzkiego). Etap wojewódzki - ćwierćfinał odbył się również na platformie Teams i również tym razem nasza drużyna zdobywając 88% punktów okazała się lepsza wygrywając mecz ze szkołą podstawową w Cedzynie.

Półfinały Wojewódzkie   odbyły  się w dniu 16 maja w ŚCDN w Kielcach, tutaj nasza szkoła okazała się lepsza od SP nr 3 w Jędrzejowie, a finał w Wólce Milanowskiej wygraliśmy finał.

Uczennice pracowały pod kierunkiem szkolnego koordynatora Pana Staniałwa Gieronia we współpracy z Panią Agnieszką Bernaśkiewicz.

Mistrzyniom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Składamy serdeczne podziękowania dla Pana Wójta Tadeusza Tkaczyka za transport do Kielc i Wólki Milanowskiej.

Stanisław Gieroń

Agnieszka Bernaśkiewicz