Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza

To już trzecia edycja akcji mająca na celu zachęcić Polaków do czytania zainicjowana prze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.  Dwa lata temu Narodowe Czytanie zainaugurowała wspólna lektura „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W zeszłym roku, podczas drugiej odsłony akcji, w całej Polsce czytaliśmy dzieła Aleksandra Fredry. Odkrywaliśmy piękno, ale też ciętość Fredrowskiego języka, mądrość i aktualność jego diagnoz. W tym roku czytaliśmy najpopularniejsze dzieło patrona szkoły w Promniku „Trylogię”. Rodzice, uczniowie i nauczyciele z zaciekawieniem wysłuchali interpretacji Dyrekcji szkoły, absolwentów oraz samych uczniów. Już dziś zapraszamy na kolejną  taką akcję. W przyszłym roku będziemy czytać „Lalkę” Bolesława Prusa.