Sprawozdanie z wycieczki do Strawczyna

W dniu 13 grudnia 2022 roku uczniowie klasy II i dzieci z oddziału przedszkolnego  Szkoły Podstawowej w Promniku wybrali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Strawczynie. Z niecierpliwością oczekiwali spotkania z Panią Bibliotekarką. Zostali przyjęci bardzo ciepło i serdecznie. Pani zapoznała dzieci z okazałym księgozbiorem, elektroniczną kartą czytelnika, opowiedziała o swej pracy i nowinkach bibliotecznych. Szczególne zainteresowanie wzbudziły wśród uczniów kolorowe, bogato ilustrowane książeczki. Następnie w czytelni rozpoczęła się zabawa rozwijająca pamięć. Wszyscy spisali się doskonale. Na koniec Pani przeczytała dzieciom wiersz J. Brzechwy pt.  „Kwoka”. Radość była wielka. Podczas inscenizacji tekstu dziewczynki i chłopcy popisali się swoimi aktorskimi zdolnościami. Było wesoło. Najwidoczniej dzieci znalazły swoje miejsce w świecie przedstawionym pięknych tekstów beletrystyki. Później Pani Monika Sideł – pracownik Urzędu Gminy oprowadziła dzieci po Urzędzie i zapoznała z pracą administracyjną poszczególnych referatów. To była wspaniała wycieczka. Na pewno na długo pozostanie w pamięci małych czytelników.

Sprawozdanie z wycieczki do Strawczyna 2022

Utworzono dnia 16.12.2022, 21:28