Wycieczka uczniów klasy IV do Geoparku w Kielcach

W dniu 3.10 uczniowie klasy IV odwiedzili Centrum Geoedukacji Geopark w Kielcach. Spacerowali również ścieżką dydaktyczną w obrębie Rezerwatu Wietrznia. Mieli możliwość prowadzenia poszukiwań naturalnych skamieniałości w skałach na terenie rezerwatu, poznawali  historię regionu świętokrzyskiego oraz jego dawnych mieszkańców przedstawioną na wystawie podwodnej stacji badawczej Chronos. Uczniowie korzystali z licznych stanowisk interaktywnych, oglądali modele, okazy skał i skamieniałości. Ponadto poznawali procesy geologiczne  zachodzące  we wnętrzu jak i na powierzchni Ziemi. Skorzystali z kina – Kapsuły czasu, która w 10 minut przedstawiła historię powstania życia na Ziemi.  Wzbogaceni o wiedzę geologiczną i geograficzną przedstawioną z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi edukacyjnych uczniowie w dobrych humorach i bezpiecznie wrócili do domu. Należy podkreślić, że w czasie zwiedzania interesującej wystawy towarzyszyli nam nasi goście z Danii, Turcji i Litwy, którzy odwiedzają nasza szkołę w ramach Projektu Erasmus + "A Longer Life on Earth" - "Dłuższe Życie na Ziemi". Dzięki temu słuchaliśmy opowieści przewodnika również w języku angielskim, co pozwoliło nam na szlifowanie umiejętności językowych.

Wycieczka uczniów klasy IV do Geoparku w Kielcach 03.10.2023

Utworzono dnia 05.10.2023, 12:12