Narodowe czytanie 2022

Jak napisał Prezydent RP Andrzej Duda:
„(…) Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane Ballady i romanse Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury. RomantycznośćŚwiteziankaPowrót tatyPani Twardowska i inne niezapomniane utwory tego cyklu od dziesiątków lat łączą pokolenia Polaków. Zachwycają wyjątkową aurą, niezrównanymi opisami natury i mądrą prawdą, że świat musi być sprawiedliwy, dobro nagrodzone, a zło ukarane. Niezwykła wrażliwość, wspaniałe wyczucie języka i wyobraźnia genialnego poety sprawiły, że Ballady i romanse są esencją polskiego romantyzmu. (…)”

I my także, jak co roku, przyłączyliśmy się do akcji Narodowe Czytanie. W tym roku „Ballady i romanse” czytali oczywiście nasi uczniowie (Weronika Szymoniak, Maja Sztuka, Patryk Kozera, Paweł Kozieł, Antoni Gil, Filip Jarząbek) oraz tradycyjnie także zaproszeni goście: absolwentka i mama naszego ucznia Patrycja Dłużniewska oraz przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich: Aldona Wąsowicz i Aneta Dyl.

Serdecznie dziękujemy i już zapraszamy za rok!! ????

Narodowe czytanie 2022

Utworzono dnia 11.09.2022, 08:46