Caritas - złote serca

W ZPO w Promniku od lat działa Szkolne Koło Caritas, które aktywnie działa na rzecz potrzebujących z terenu Gminy Strawczyn. Uczniowie stale pomagają potrzebującym, opiekują się przydrożnymi grobami i jeżdżą do Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Strawczyńskiej. Biorą też udział w kieleckiej Grze Miejskiej, organizowanej przez Urząd Miasta Kielc oraz . W ubiegłym roku uczniowie Gimnazjum nr 3 w Promniku zajęli 2 miejsce, a w tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Promniku zdobyli wyróżnienie.

W tym roku uczniowie dwa razy brali udział w zbiórce żywności na rzecz Banku Żywności. Jako wolontariusze rozdawali w sklepach ulotki informujące o akcji, a następnie czekali przy wózkach i zebrane dary odwozili do punktu zbiórki. Dzięki temu Szkolne Koło Caritas otrzymało z Banku Żywności część darów z przeznaczeniem dla rodzin potrzebujących. Jak co roku uczniowie przeprowadzili podobną zbiórkę żywności w szkole, dzięki czemu pomoc otrzymała rodzina z Pawłowa oraz 5 rodzin z Promnika.

Caritas 2016

Utworzono dnia 09.02.2016, 10:17