Szkolne Jasełka - 2014

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory(…)

18 grudnia, dzień jak co dzień, ale jednak nie do końca. I to nie tylko dlatego, że  zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i przerwa świąteczna. Sala gimnastyczna wypełniona po brzegi, są rodzice, bracia, koledzy, ... Są anioły, choinki i żłóbek. Wspomnienie tej szczególnej nocy, chwila zadumy i zamyślenia. Łzy wzruszenia w oczach nie tylko rodziców, ale także nauczycieli i młodzieży. Prawie godzina śpiewania kolęd i słuchania, bo przecież „zawsze ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy Bóg się w Tobie rodzi”.  Młodzi aktorzy, niewielka scena, na której dominuje szopka, kolędy i słowa, które trafiają wprost do serca. W tle wieżowce, bo Bóg przychodzi do nas po raz kolejny. Wspaniale przedstawiona historia narodzenia Jezusa. Chórek wyśpiewuje: „wstańcie pasterze, Bóg się wam rodzi”. Są anioły, są pasterze, Trzej Królowie, jest i Herod, a przy nim i diabeł, i śmierć. A co najważniejsze: jest Święta Rodzina. Cóż więcej? Wiedzieć i pamiętać, bo „ my do nieba tez idziemy /Kiedyś z nimi tam będziemy/ Bo za dobre, święte życie? Bóg nagrodzi nas obficie.”

Bóg się rodzi dla nas, „(…) Bo tu ludzi musi zbawić/ Zgładzić grzech, swój lud wybawić/ I tu umrzeć mu potrzeba/ By otworzyć nam kraj nieba (…)”.

Dziękujemy serdecznie naszym młodym, zdolnym aktorom, wspaniałym chórzystkom i wszystkim, którzy sprawili, że ten dzień był taki zwykły, a jednak wyjątkowy. Także poprzez wspólne dzielenie się opłatkiem.

Przy tej okazji Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i wszyscy pracownicy ZPO w Promniku życzą dzieciom, młodzieży, rodzicom oraz mieszkańcom Promnika wszelkiej pomyślności, szczęścia i radości w Nowym Roku.

Jasełka szkolne 2014

Utworzono dnia 08.04.2015, 10:24