Kolędowanie 2014/2015

Kolędowanie... - 2015

Kolędowanie to obrzęd ludowy, polegający na tym, że grupy kolędników odwiedzały poszczególne gospodarstwa z życzeniami pomyślności w Nowym Roku za co otrzymywały od gospodarzy dary w postaci jedzenia lub drobnych datków pieniężnych.

Dziś również spotykamy kolorowych kolędników, którzy odwiedzają domy, śpiewając kolędy i przedstawiając historię narodzin Jezusa.

Uczniowie ZPO w Promniku podtrzymują zwyczaj kolędowania i, jak co roku, 8 stycznia odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Strawczyńskiej. 16 osób pod opieką pana Kasprzyka (uczniowie klas IV, V i VI SP oraz I i II Gimnazjum) stworzyło wspaniały chór, dając koncert przepięknych kolęd i pastorałek.

Z kolei 15 stycznia ok. południa pokaźna grupa 29 osób, pod opieką pani Kawałek i pana Kasprzyka, wyjechała do Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie, gdzie zaprezentowała tegoroczne „Jasełka”. Przedstawienie bardzo podobało się podopiecznym domu, którzy nagrodzili je gromkimi oklaskami.

Tegoroczne kolędowanie już za nami, tak więc do usłyszenia za rok!

Hej, kolęda, kolęda…..

Kolęda 2014/2015