Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada w murach naszej szkoły po raz kolejny w szczególny sposób uczciliśmy  rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się o 11.11 odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego” przez uczniów i nauczycieli. W ten sposób ponownie dołączyliśmy do akcji „Szkoła do hymnu”.

Następnie uczniowie przedstawili montaż słowno – muzyczny, w którym przybliżyli widzom najważniejsze momenty z trudnego okresu dla Polski – opowiedzieli o rozbiorach i o tym, jak doszło do odzyskania niepodległości. Szkolny chór oraz solistki ubarwili tę opowieść pieśniami legionowymi („Piechota”, „ O mój rozmarynie”, – „Rozkwitały pęki białych róż”).

W tym dniu wspomniano również Patrona naszej szkoły, Henryka Sienkiewicza, omawiając jego wkład w polską kulturę oraz historię.

Na zakończenie uroczystości Pani dyrektor, Elżbieta Gieroń, podziękowała uczniom oraz organizatorom akademii za przypomnienie tak ważnego dla wszystkich Polaków wydarzenia.

Narodowe Święto Niepodległości 2022

Utworzono dnia 15.11.2022, 19:37