Dzień Seniora

Jest taki dzień, jeden w roku, bardzo ciepły, choć styczniowy…

Tak parafrazując słowa pewnej piosenki, możemy nawiązać do dnia rzeczywiście szczególnego, bardzo ciepłego i zawsze radosnego- Dnia Babci i Dziadka. No bo któż, myśląc o swoich dziadkach, nie uśmiechnie się, nie rozraduje i nie powie –zawsze- ciepłego słowa.

W tym roku Dzień Babci i Dziadka w szkole Podstawowej w Promniku był bardzo szczególny. Dzieci zaprosiły swoich dziadków na uroczysty Dzień Seniora, który przygotowały ze swoimi paniami już 20 stycznia. O godzinie 12.00 sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi. Jak zwykle- dziadkowie nie zawiedli. Zjawili się w liczbie około 100 osób, byli także rodzice i przyjaciele. Wszystkich ciepłymi słowami powitała pani dyrektor Elżbieta Gieroń. Dzieci przygotowały oczywiście program artystyczny - były wiersze, piosenki i pokazy taneczne , były kwiaty i życzenia. Były także łzy wzruszenia i radości. Dziadkowie nie mogli nadziwić się jak zdolne mają wnuki; wnuki- jak wspaniałych mają dziadków, ciesząc się, że w tym szczególnym dniu mają ich przy sobie.

I to nic, że taki dzień jest tylko raz w roku, bo jak śpiewali najmłodsi:
„I co, i co, że babcia nam urosła, że lat ma troszkę więcej, niż ja, brat i siostra.
I co, i co, to ważne, że mam babcię, że bardzo kocham ją.”

Pamiętajcie o tym drogie Babcie i drodzy Dziadkowie. Nawet jeśli na co dzień tych słów nie słyszycie, nawet jeśli tego nie widzicie, nawet jeśli sami wiecie.
A wy drogie wnuczęta pamiętajcie, że dziadków się kocha na co dzień, a nie tylko „od święta”.
Wszystkim Dziadkom jeszcze raz serdeczne życzenia wszystkiego najlepszego!!

Grono Pedagogiczne
Uczniowie ZPO w Promniku