Setna rocznica odzyskania niepodległości

Rok 2018 jest rokiem szczególnym dla naszego kraju, gdyż związany jest z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach Rzeczpospolita Polska wróciła na mapę świata, jednak było to okupione ogromnym poświęceniem i ofiarą życia wielu polskich bohaterów. To dzięki nim żyjemy w wolnym kraju i cieszymy się wolnością, jak zaznaczyła pani dyrektor. 9 listopada o godz. 11.00 w murach naszej szkoły po raz kolejny w szczególny sposób uczciliśmy ich pamięć i tę ważną rocznicę. Dokładnie o 11.11 odśpiewaliśmy hymn Polski i rozpoczęliśmy akademię, przypominającą historię naszego kraju. Nie zabrakło pięknych wierszy, pieśni patriotycznych i scenek z literatury polskiej. Serdecznie dziękujemy braciom strażakom z OSP w Promniku, którzy towarzyszyli nam w tym ważnym dla nas dniu.

Był to jednocześnie finał prowadzonej w naszej szkole od grudnia 2017 r. innowacji pt. „Drogi Polski do wolności”. W ramach realizacji projektu uczniowie przygotowali m.in. broszurę na temat polskich symboli narodowych, plakaty oraz koncert pieśni patriotycznych, gościliśmy także edukatorki IPN, a gimnazjaliści pisali „Listy do Ojczyzny”, w których podkreślali wielkość Polski i wielką wolę walki Polaków o niepodległość.

Wspólne śpiewanie hymnu państwowego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

100 rocznica odzyskania niepodległości

Utworzono dnia 10.11.2018, 16:58