BohaterON

We wrześniu 2019 roku uczniowie dołączyli do ogólnopolskiej akcji "BohaterOn - kartka dla Powstańca". Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na  terenie całego kraju. Celem projektu jest  edukowanie Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, krzewienie postaw patriotycznych oraz budowanie wrażliwości społecznej.

Uczniowie z kl. IV- V uczestniczyli w warsztatach, podczas których dowiedzieli się, kiedy i dlaczego wybuchła II wojna światowa oraz Powstanie Warszawskie i komu poświęcony jest pomnik Małego Powstańca. Poznali też biografie wybranych bohaterów powstańczych walk o Warszawę oraz obejrzeli filmiki promujące akcje. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą w tym temacie. Pięknie wypowiadali się o bohaterach tamtych wydarzeń. .

BohaterON

Utworzono dnia 31.10.2019, 21:51