Pozalekcyjne zajęcia z przedmiotów przyrodniczych, matematyki, języka angielskiego i informatyki dla ponad stu uczniów to główny cel projektu pn. "Kompetentny nauczyciel, kompetentny uczeń" przygotowanego przez Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Promniku. Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa podpisał umowę z dyrekcją szkoły na dofinansowanie jego realizacji.

Projekt "Kompetentny nauczyciel, kompetentny uczeń" uzyskał dofinansowanie w ramach poddziałania "Wzrost jakości edukacji ogólnej – ZIT" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Kwota wsparcia to prawie 400 tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczane na edukację to najlepsza inwestycja. Dzieci zyskują dodatkowe kompetencje, które ułatwiają im dalszą naukę i pozwalają na szybką adaptację w dynamicznie rozwijającym się świecie, natomiast ciało pedagogiczne ma możliwość pogłębienia wiedzy z zakresu metod i form pracy rozwijających kompetencje kluczowe. Część wsparcia ma być przeznaczona na doposażenie pracowni w nowoczesne pomoce dydaktyczne - nadmienia Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Zdecydowaliśmy się uatrakcyjnić naszą ofertę edukacyjną i wprowadzić zajęcia, dzięki którym ponad setka dzieci pogłębi swoją wiedzę, poszerzy umiejętności z zakresu matematyki, przyrody, języka angielskiego i informatyki. Planujemy zajęcia w szkole i poza nią, a także atrakcyjne wyjazdy edukacyjne - informuje Piotr Dziedzic, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Promniku. Jak zaznacza warsztaty prowadzić będą pedagodzy - specjaliści z danych przedmiotów. Dyrektor placówki Elżbieta Gieroń, podkreśla inny aspekt tego działania. Odmienna formuła zajęć, bardziej atrakcyjna, pozwoli na lepsze przyswajanie informacji. Wierzę, że udział w projekcie przełoży się nie tylko na lepsze oceny, ale również na znakomite wyniki egzaminów zewnętrznych - dodaje dyrektor.

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Podpisanie umowy na dofinansowanie projektu „Kompetentny nauczyciel, kompetentny uczeń” 2018

Utworzono dnia 19.07.2018, 16:40

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.