Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

19 października br. o godz. 11.00 odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Promniku.

Wzięli w nim udział uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście, wśród których obecna była Sekretarz Gminy pani Ewa Wawrzeńczyk. Po uroczystym odśpiewniu hymnu  przedstawiciel samorządu uczniowskiego serdecznie przywitał zgromadzonych gości. Pierwszoklasiści swój występ artystyczny rozpoczęli tańcem. Był to „Polonez”, który zrobił furorę wśród publiczności. Następnie mali aktorzy wypowiedzieli przygotowane role i zaśpiewali piosenki. Po części artystycznej uczniowie złożyli przysięgę na Sztandar Szkoły i, aby tradycji stało się zadość, dyrektor szkoły pani Elzbieta Gieroń pasowała każdego na pełnoprawnego pierwszoklasistę. Następnie złożyła życzenia, dzieciom: wielu sukcesów w nauce, a rodzicom dumy ze swoich pociech. Głos zabrała również pani Sekretarz Gminy gratulując uczniom wspaniałego występu i życząc wielu radości i sukcesów w zdobywaniu wiedzy. Po przemówieniach uczniowie otrzymali mnóstwo prezentów z rąk pani Sekretarz, pani Dyrektor oraz rodziców.

Dumni i zadowoleni pierwszoklasiści udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Nad całością dzielnie czuwała wychowawczyni kl I pani Anna Wilk.

Ślubowanie uczniów klasy 2017

Utworzono dnia 26.10.2017, 19:36