Wycieczka do Sandomierza i Ujazdu

We wtorek 31maja 2022r. uczniowie klas 1-3 (42 uczniów) wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Sandomierza i Ujazdu w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”. Pierwszym punktem naszej podróży był Sandomierz. Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Muzeum Okręgowe, Bramę Opatowską, Zbrojownię, dom Długosza, płynęliśmy też statkiem po Wiśle. Na koniec dzieci mogły kupić pamiątki, które długo będą im przypominać naszą wycieczkę. Następnym etapem podróży były ruiny XVII wiecznego Zamku Krzyżtopór w Ujeździe, który przez kilka lat cieszył się mianem najpiękniejszego zamku w Europie. Po budowli oprowadzał nas przewodnik, który bardzo ciekawie opowiadał o dawnych dziejach. Do domu wróciliśmy o godzinie 19.00 zmęczeni, ale zadowoleni. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Wycieczka do Sandomierza i Ujazdu - 2022.

Utworzono dnia 10.06.2022, 12:55