Jasełka 2023

Grudzień to czas niezwykły - czas oczekiwania. Wszyscy przygotowują się do jak najlepszego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.  W szkole w Promniku świąteczna atmosfera zapanowała już  21 grudnia 2023 roku, kiedy  sala gimnastyczna wypełniła się rodzicami oraz dziadkami uczniów, którzy chcieli ujrzeć swe pociechy w tegorocznych jasełkach. Przybyli również mili goście: V-ce Wójt Gminy Strawczyn – pan Karol Picheta, przewodniczący Rady Gminy – pan Grzegorz Stępień, dyrektor SCKSiCZ – pan Łukasz Woźniak, dyrektor Samorządowego  Przedszkola w Promniku – pani Agata Skalska oraz była dyrektor szkoły – pani Elżbieta Gieroń. W bożonarodzeniowej inscenizacji pokazano, jak Maryja i Józef szukali schronienia na noc. Niestety, wszyscy gospodarze odmawiali im gościny. Dopiero w stajence, zaoferowanej przez biedną kobietę, znaleźli schronienie. W przedstawieniu pojawili się oczywiście  zdążający do Betlejem pasterze oraz Trzej Królowie, którzy chcieli oddać hołd Dzieciątku. Wzruszającą atmosferą zapewniły również kolędy w wykonaniu solistek oraz najmłodszych przedstawicieli społeczności szkolnej. Uczniowie klas 0 – III zaprezentowali także piękne układy taneczne nawiązujące do świątecznej tematyki. Na zakończenie pani dyrektor, Eliza Żelazna, zwróciła się do zgromadzonych ze świątecznym przesłaniem. Głos zabrali również zgromadzeni goście, składając wszystkim serdeczne życzenia.

Jasełka 2023

Utworzono dnia 22.12.2023, 16:01