Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

23 czerwca 2023 roku o godzinie 9.00 zabrzmiał ostatni w tym roku szkolnym dzwonek. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego.

Następnie Pani Dyrektor, Elżbieta Gieroń, przywitała przybyłego  na uroczystość wójta gminy Strawczyn – pana Tadeusza Tkaczyka oraz rodziców, dzieci i nauczycieli

Na początku Pani Dyrektor podsumowała mijający rok szkolny, wymieniając ważne wydarzenia z życia szkoły. Następnie wspomniała o sukcesie naszych uczennic, które zostały mistrzyniami województwa w  Matematycznej Lidze Mistrzów dla klas IV – VI organizowanej przez ŚCDN. Do zwycięskiej drużyny należały: Julia Nowak, Weronika Polit (kl.VI), Marika Rutka, Natalia Lelas (kl.V), Laura Hajzler, Kornelia Wąsowicz (kl. IV). Dziewczęta otrzymały ciekawe nagrody z rąk fundatora – pana Tadeusza Tkaczyka.

Następnie przyznano nagrody w plebiscycie na najlepszego ucznia.

W kategorii klas IV – VI zwyciężczynią została po raz kolejny Julia Nowak, a najlepszy wśród klas starszych okazał się Patryk Kozera. Wyróżniono także uczniów, którzy zostali finalistami konkursów przedmiotowych: Patryka Kozerę (matematyka i fizyka) oraz Roksanę Pichetę (fizyka).

W drugiej części uroczystego zakończenia roku szkolnego Pani Dyrektor, Elżbieta Gieroń, pożegnała się z całą społecznością Szkoły, w związku z przejściem na emeryturę. W swojej przemowie podziękowała za współpracę Nauczycielom, Pracownikom Niepedagogicznym, Rodzicom, Radzie Rodziców, Panu Wójtowi i pracownikom Urzędu Gminy w Strawczynie, pracownikom Kuratorium Oświaty w Kielcach, Instytucjom Wspierającym Szkołę, Przyjaciołom Szkoły, Dyrektorom Szkół i Przedszkoli Gminy Strawczyn.

Zwracając się do ósmoklasistów, mówiła o wartości marzeń i ich spełnianiu. Życzyła absolwentom dostania się do wymarzonej szkoły. Następnie przytaczając słowa Wisławy Szymborskiej „Księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie…” przekazała symboliczną księgę zdarzeń w postaci Kroniki Szkoły Pani Elizie Żelaznej, która od sierpnia obejmie stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Promniku. Nowej Pani Dyrektor życzyła pomyślnego przywództwa edukacyjnego.

Na koniec Pani Dyrektor, Elżbieta Gieroń, wszystkim jeszcze raz podziękowała, życząc miłego, bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku.

Na zakończenie uroczystości wystąpili ósmoklasiści, którzy w emocjonalny sposób pożegnali się z Panią Dyrektor, nauczycielami oraz swoimi młodszymi kolegami.

Ósmoklasistom życzymy sukcesów i dostania się do wymarzonych szkół ponadpodstawowych, a wszystkim uczniom – udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023.

Utworzono dnia 24.06.2023, 17:06