Festyn Rodzinny 2015

Niedziela 31 maja w roku 2015 zapisała się kolorową kartą w historii Promnika, bowiem w tym właśnie dniu odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Mamy i Taty oraz Dnia Dziecka. Od godziny 15.00 do 19.00 scena tętniła życiem.  Pani dyrektor Elżbieta Gieroń powitała wszystkich zgromadzonych gości i podziękowała sponsorom. Potem scena przeszła w „posiadanie” uczniów. Festyn otworzyła piosenka „Walczyk dla mamy” w wykonaniu  kl III. Jako pierwsze swój program zaprezentowały przedszkolaki z „Przedszkolandii”. Ich występ bardzo się podobał i został nagrodzony gromkimi brawami. Następnie na scenie pojawili się uczniowie klasy IV, którzy udowodnili jak wiele odpowiedzialnych zajęć wykonują rodzice. Później uczniowie klasy I i II złożyli swoim rodzicom piękne życzenia, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Jak co roku swoje „5 minut” na scenie mieli także ratownicy medyczni, którzy przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Śmiałkowie mieli możliwość wypróbować swoje zdolności w tej dziedzinie. Nie zabrakło także występu szkolnego chóru, w którym pięknie zaprezentowały się: Gabrysia Kaczmarczyk, Łucja Robak, Zuzanna Kosińska, Patrycja Kaczmarczyk, Agnieszka Bielicz, Oliwia Wilk i Sylwia Jedlińska. W konkursie wiedzy o sołectwie zwyciężyła Łucja Robak ( Kacper Kwiecień m. II i Krzysztof Jedliński m. III). Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wszystkie konkursy sportowe, takie jak wyścig z jajkiem na łyżce, bieg w workach, czy odbijanie piłeczki ping pongowej. Bardzo podobało się także przeciąganie liny, do którego skompletowano aż 6 drużyn. I miejsce w VII biegu promnickim w kategorii „open” zajął Bartosz Przepióra, wśród gimnazjalistów najlepszy był Karol Szczerek, a nagrodę dla najmłodszego uczestnika otrzymał Piotr Prokop.  Zmagania naszych zawodników obserwował również wójt Gminy Strawczyn pan Tadeusz Tkaczyk oraz kierownik Referatu Oświaty pani Monika Sideł. Wszyscy goście mieli także możliwość posilenia się pyszną kiełbaską z grilla oraz gorącą grochówką, podziwiając przy okazji wystawę pięknych prac plastycznych, wykonanych przez uczniów szkoły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia festynu, a są to: Rada Rodziców, państwo Ewa i Zbigniew Jankowscy, państwo Szymoniakowie „STALBUD”, pan Rafał Kwiecień, Rada Sołecka Sołectwa Promnik oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Promniku, Piekarnia „Majka”, Komisariat Policji w Strawczynie, Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Strawczynie, Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego, Powiatowa Stacja Epidemiologiczna w Kielcach, a także pracownicy ZPO w Promniku.

Serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok

Dyrektor oraz Rada Pedagogiczna ZPO w Promniku

Festyn Rodzinny 2015