Spotkanie z teatrem.

Dnia 11 maja 2023 roku uczniowie klasy piątej wybrali się do kieleckiego teatru„ Kubuś” na sztukę Marty Guśniowskiej pt. „Ony”.

Celem była przede wszystkim obserwacja na żywo gry aktorskiej, toteż spotkanie zaczęło się warsztatami z Ewą Lubacz. Na zajęciach przyszli aktorzy rozwijali: twórcze myślenie, inteligencję emocjonalną oraz przy pomocy różnych form ekspresji uczyli się wyrażania uczuć na scenie.

Następnie obejrzeli chwytającą za serce sztukę „Ony”, pokazującą problemy współczesnej rodziny. To opowieść o naszych zmaganiach, lękach i drzemiących w nas potworach. Dzieci uczyły się spojrzenia na przedstawione sytuacje spoza własnej perspektywy, empatii oraz twórczego myślenia. Znakomita choreografia, scenografia i wykorzystanie teatru światła i cieni rozwijały potencjał widza. Sztuka wymagała pewnej dojrzałości emocjonalnej, zawierała wiele mądrych sentencji i metafor.

Na pewno pozostanie w pamięci każdego ucznia.

Spotkanie z teatrem 2023

Utworzono dnia 25.05.2023, 09:59