„Wśród promnickiej ciszy…”

Przebrzmiały już głosy pierwszej bożonarodzeniowej kolędy "Wśród nocnej ciszy", którą śpiewaliśmy podczas pasterki. Warto jednak przypomnieć jak narodzenie Zbawiciela uczczono w szkole w Promniku.

22 grudnia 2015 r. o godz. 13.00 na sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Promniku „Jasełka” rozpoczęli najmłodsi, czyli uczniowie klas „0”, których występ jak zwykle wywołał uśmiechy na twarzach widowni i gromkie oklaski. Swój program zaprezentowali także uczniowie klas starszych pod kierownictwem nauczycieli: Małgorzaty Kawałek, Anety Polit oraz Józefa Kasprzyka. Aktorzy zaprezentowali krótkie scenki, które przedstawiały historię narodzin Jezusa oraz chęć pozbawienia życia Zbawiciela przez Heroda. Nie zabrakło również standardowych bohaterów tej nocy, czyli aniołów i diabełków. Wszystko ubarwił chór szkolny, pięknie śpiewając kolędy i pastorałki.

Występ zachwycił zaproszonych gości: wójta gminy Strawczyn pana Tadeusza Tkaczyka, sołtysa Promnika pana Grzegorza Stępnia, radnego pana Marcina Wąsowicza, pana Jana Łakomca oraz Olgę Zajęcką, a także wszystkich zgromadzonych rodziców i dziadków.

Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Gieroń,  która złożyła wszystkim życzenia spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Następnie wystąpił wójt gminy Tadeusz Tkaczyk, który dołączył się do życzeń.

I jak to bywa zwyczajem w Nowym Roku my również, za pośrednictwem „Ziemi Strawczyńskiej”, składamy życzenia wszystkim związanym z ZPO w Promniku, a więc uczniom, rodzicom, dziadkom, naszym przyjaciołom i sponsorom oraz wszystkim mieszkańcom Promnika i Gminy:  Niech Nowy Rok przyniesie Wam miłość, radość i pomyślności wiele oraz spełnienie najskrytszych marzeń.

Wiktoria Stępień kl III

Gimnazjum nr 3 w Promniku