Święto Niepodległości - 2014

11 listopada 1918 roku to bardzo ważna data w historii Polski. W tym dniu, po 123 latach niewoli i upokorzenia, Polacy odzyskali swoje państwo. W całym kraju miały miejsce uroczyste apele i pochody. Również my nie mogliśmy zapomnieć o tak ważnym wydarzeniu. Z tej okazji przygotowaliśmy wiersze i piosenki legionowe, oraz prezentację multimedialną „Drogi Polski do niepodległości”, w której przypomnieliśmy najważniejsze momenty z historii kraju. Ważnym elementem uroczystości był konkurs poezji patriotycznej. Uczniowie recytowali wybrane samodzielnie utwory o takiej  tematyce.  Publiczność oklaskiwała żywiołowe i ciekawe interpretacje znanych oraz mniej popularnych utworów. Jury pod przewodnictwem pani dyrektor Elżbiety Gieroń nagrodziło najpiękniej deklamujących uczniów.

Święto niepodległości - 2014

Utworzono dnia 05.05.2015, 10:02